Świat

Człowiek z miasta

Czy wybory na mera Stambułu osłabią premiera Turcji?

Premier Turcji podczas wizyty w zakładach Mitsubishi w Japonii. Premier Turcji podczas wizyty w zakładach Mitsubishi w Japonii. Issei Kato/Reuters / Forum
Stambuł wyniósł do władzy Recepa Tayyipa Erdoğana i może mu ją teraz odebrać, szczególnie jeśli partia premiera Turcji przegra tam niedzielne wybory lokalne.
Przed Mustafą Sarigülem stoi nie lada wyzwanie: wydrzeć Erdoganowi z rąk miasto, które go wychowało.Sabri76/Wikipedia Przed Mustafą Sarigülem stoi nie lada wyzwanie: wydrzeć Erdoganowi z rąk miasto, które go wychowało.

Wszędzie korupcja, wszędzie przekupstwo! – skanduje kilkuset ludzi, machając tureckimi flagami, klaszcząc i gwiżdżąc. Przed nimi, stojąc na dachu autobusu i otoczony wiankiem partyjnych działaczy, przemawia, a właściwie – jak na tureckiego polityka przystało – krzyczy 57-letni Mustafa Sarıgül.

Ten kandydat opozycyjnej Republikańskiej Partia Ludowej (CHP) na mera Stambułu mimo wszystko nie daje się ponieść emocjom. Mówi o żłobkach, o miejscach pracy, o tym, że rząd – zamiast wspierać drobnych przedsiębiorców – buduje hipermarkety.

Polityka 13.2014 (2951) z dnia 25.03.2014; Świat; s. 50
Oryginalny tytuł tekstu: "Człowiek z miasta"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Skąd dramatyczne wahania liczby infekcji covid-19?

Czym tłumaczyć gwałtowny spadek raportowanych zakażeń koronawirusem? Rozmawiamy z dr. Franciszkiem Rakowskim z ICM, który modeluje przebieg pandemii od samego jej początku.

Karol Jałochowski
26.11.2020