Świat

Kiwi z liściem paproci

Biały liść paproci na czarnym tle. Tak miałaby wyglądać nowa flaga Nowej Zelandii. Biały liść paproci na czarnym tle. Tak miałaby wyglądać nowa flaga Nowej Zelandii. materiały prasowe

Premier John Key zaproponował, aby Nowozelandczycy wypowiedzieli się w referendum, czy chcą zmienić flagę narodową. Aktualna – z brytyjskim Union Jackiem oraz gwiazdami ułożonymi w Krzyż Południa – „reprezentuje epokę, która ­minęła”, argumentował. Przy czym wcale nie chodzi o rozwód konstytucyjny z brytyjską monarchią ani o wystąpienie z Commonwealthu, zastrzegł z góry, co istotne w obliczu ­przygotowań do wizyty księcia Williama z małżonką i potomkiem.

Polityka 13.2014 (2951) z dnia 25.03.2014; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 8

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Skąd dramatyczne wahania liczby infekcji covid-19?

Czym tłumaczyć gwałtowny spadek raportowanych zakażeń koronawirusem? Rozmawiamy z dr. Franciszkiem Rakowskim z ICM, który modeluje przebieg pandemii od samego jej początku.

Karol Jałochowski
26.11.2020