Świat

Nie uchodzi

Jacob Zuma, prezydent RPA. Jacob Zuma, prezydent RPA. Joe Toth/BPI/Back Page Images / EAST NEWS

Amfiteatr, basen, okólnik dla bydła i wybieg dla kur wchodziły w skład zabezpieczeń, w które na koszt podatników wyposażono wiejską rezydencję Jacoba Zumy, ­prezydenta RPA. Tamtejsza komisja antykorupcyjna, ciesząca się na mocy ­postapart­heidowskiej konstytucji dużą niezależnością, wytknęła Zumie, że warte w sumie (w przeliczeniu) 70 mln zł rozbudowy, mające według współpracowników prezydenta wzmocnić bezpieczeństwo głowy państwa, nie licują z etosem urzędu publicznego.

Polityka 13.2014 (2951) z dnia 25.03.2014; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 9

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Skąd dramatyczne wahania liczby infekcji covid-19?

Czym tłumaczyć gwałtowny spadek raportowanych zakażeń koronawirusem? Rozmawiamy z dr. Franciszkiem Rakowskim z ICM, który modeluje przebieg pandemii od samego jej początku.

Karol Jałochowski
26.11.2020