Świat

Kto wygra wybory w Europie?

Rozkład mandatów w Parlamencie Europejskim i zwycięstwa w poszczególnych krajach Unii. Rozkład mandatów w Parlamencie Europejskim i zwycięstwa w poszczególnych krajach Unii. Polityka Insight
W skali Unii wybory europejskie wygrałaby dzisiaj centrolewica, ale przewagą zaledwie jednego mandatu – wynika z najnowszej prognozy centrum analitycznego POLITYKA INSIGHT.

Centroprawica, do której należą PO i PSL, straci 50 miejsc w Parlamencie Europejskim względem stanu po wyborach w 2009 r. Partie eurosceptyczne zyskają 35 mandatów – wejdzie m.in. francuski Front Narodowy, włoski Ruch Pięciu Gwiazd i niemiecka Alternatywa dla Niemiec. W razie zwycięstwa centrolewica nie zbierze jednak większości i będzie skazana na kontynuację „wielkiej koalicji” z centroprawicą – będzie natomiast mogła nominować szefa Komisji Europejskiej. Prognozę przygotowano na podstawie 28 sondaży krajowych, wyniki przeliczono na mandaty z uwzględnieniem ­lokalnych ordynacji.

Więcej na www.politykainsight.pl

Polityka 14.2014 (2952) z dnia 01.04.2014; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 9

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Nie każdy archeolog to Indiana Jones

Popkulturowy obraz archeologa awanturnika umacnia przekonanie, że ich głównym zadaniem jest odkrywanie skarbów. Ten fałsz fatalnie odbija się na wiedzy o przeszłości.

Agnieszka Krzemińska
27.02.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną