Świat

Dyktator mody

Xi Jinping z królem Holandii Wilhelmem Aleksandrem. Xi Jinping z królem Holandii Wilhelmem Aleksandrem. Peter Dejong/AP / EAST NEWS

Nieczęsto Xi Jinping, przewodniczący ChRL, chwalony jest za swoje modowe wybory, chiński internet śmieje się np. z jego opiętych na brzuchu spodni, w których przywódca wygląda dość niezdarnie. Jednak tym razem to Xi wyznacza wzorce, do czego wystarczyło przyjęcie wydane na cześć chińskiej pierwszej pary przez króla Holandii. Xi założył na nie nowoczesną wariację mundurku popularnego w czasach Mao. Ta prosta wojskowa kurtka, w podstawowym modelu z czterema ­kieszeniami, przywędrowała na Daleki Wschód z Prus.

Polityka 14.2014 (2952) z dnia 01.04.2014; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 9

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Nie każdy archeolog to Indiana Jones

Popkulturowy obraz archeologa awanturnika umacnia przekonanie, że ich głównym zadaniem jest odkrywanie skarbów. Ten fałsz fatalnie odbija się na wiedzy o przeszłości.

Agnieszka Krzemińska
27.02.2021