Putin: wycofaliśmy nasze oddziały z ukraińskiej granicy

Prezydent Rosji znów zaskoczył
Jaki scenariusz ma w głowie Władimir Putin? I czy faktycznie zamierza zrezygnować z destabilizowania Ukrainy, czy tylko na chwilę zmienia taktykę?
W środę do Moskwy przyjechał prezydent Szwajcarii i rotacyjny przewodniczący OBWE Didier Burkhalter, aby przedyskutować z Władimirem Putinem sposoby 'załagodzenia napięcia na Ukrainie'.
Sergei Karpukhin/EAST NEWS

W środę do Moskwy przyjechał prezydent Szwajcarii i rotacyjny przewodniczący OBWE Didier Burkhalter, aby przedyskutować z Władimirem Putinem sposoby "załagodzenia napięcia na Ukrainie".

Zaskoczył właśnie wszystkich, wzywając ukraińskich separatystów do odstąpienia od decyzji o przeprowadzeniu referendum niepodległościowego, jakie zapowiedzieli na 11 maja. Mieli w nim zdecydować mieszkańcy Donbasu, oczywiście Donieckiej Republiki Ludowej przede wszystkim, o przyszłości regionu. Nie do końca było wiadomo, czy ta przyszłość byłaby z Rosją, w granicach Federacji, czy może jako suwerenny nowy twór (Republika Noworosji). „Przełóżcie datę referendum, zacznijcie dialog” – wezwał Putin bezpośrednio po rozmowie z przewodniczącym OBWE, prezydentem Szwajcarii Diderem Burkhalterem.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną