Świat

Najstarszy taki Aleksander

Aleksander Imicz Aleksander Imicz Mike Segar/Reuters / Forum

Chemik i parapsycholog Aleksander Imicz, który przyszedł na świat przed ponad 111 laty w Częstochowie, odebrał swój tort urodzinowy z trzymiesięcznym opóźnieniem, ponieważ trafił do szpitala po upadku na śliskiej podłodze w swoim mieszkaniu w Upper East End w Nowym Jorku. Instytut Badań Gerontologicznych w Kalifornii uznaje go za najstarszego mężczyznę świata. Imicz nie przejął się spóźnieniem, ponieważ, jak powiedział „New York Timesowi”, „to przecież nie Nagroda Nobla”.

Polityka 21.2014 (2959) z dnia 20.05.2014; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Dramat zwierząt w przygranicznej strefie

Nikt naprawdę nie wie, ile zwierząt ginie na granicy polsko-białoruskiej. Ani też jak będą się rozmnażać, gdy ich ścieżki godowe zostaną przecięte murem. Ani na jakich zasadach strzelać będą w tym rejonie myśliwi, którzy już się szykują „na granicę”.

Agnieszka Sowa
25.10.2021