Świat

Fabryka gorzkiej czekolady

Ukraina: wybory po wyborach

Darth Vader  – kandydat Ukraińskiej Partii Internetowej na burmistrza Kijowa  –  rozmawiał z dziennikarzami 25 maja pod lokalem wyborczym w Kijowie. Darth Vader – kandydat Ukraińskiej Partii Internetowej na burmistrza Kijowa – rozmawiał z dziennikarzami 25 maja pod lokalem wyborczym w Kijowie. Efrem Lukatsky / AP
Wcześniejsze ukraińskie wybory przypominały głosowanie na zbawicieli. Wszystkim się wydawało, że zagłosują, a wybrani dokonają cudu. Teraz przynajmniej nikt nie ma złudzeń.
Lwowianie pozują do pamiątkowej fotografii „Putler kaput”, równocześnie w mieście trwały oficjalne obchody Dnia Zwycięstwa.Stringer/Reuters/Forum Lwowianie pozują do pamiątkowej fotografii „Putler kaput”, równocześnie w mieście trwały oficjalne obchody Dnia Zwycięstwa.

Tam gdzie wcześniej stał we Lwowie Euromajdan, ekipa Petra Poroszenki postawiła nową scenę. Już jakiś czas przed wyborami wiadomo było, że to Poroszenko zwycięży, bo sondaże dawały mu wielopunktową przewagę nad innymi kandydatami: Julią Tymoszenko (która zaczyna jednoczyć Ukraińców, ale głównie w silnej do siebie niechęci), Anatolijem Hrycenką (który na plakatach wyborczych wyglądał jak ukraińska wersja Bronisława Komorowskiego, jeszcze z wąsatych czasów), Ołehem Liaszko (radykałem, na którego oficjalnych wyborczych publikacjach litera „m” w nazwisku zastąpiona była niby przez tryzub, ale dziwnie przypominający widły).

Polityka 22.2014 (2960) z dnia 27.05.2014; Ziemowit Szczerek z Ukrainy; s. 116
Oryginalny tytuł tekstu: "Fabryka gorzkiej czekolady"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021