Świat

Niemcy na huśtawce

Berlin – między Waszyngtonem a Moskwą

Angela Merkel z wizytą u Baracka Obamy. Angela Merkel z wizytą u Baracka Obamy. Larry Downing/Reuters / Forum
Podsłuchiwany przez Amerykanów i kuszony przez Rosjan, Berlin próbuje zająć nową pozycję – dokładnie w połowie drogi między Waszyngtonem a Moskwą.
Merkel z Władimirem Putinem podczas obchodów D-Day w Normandii.Alexei Nikolskyi/RIA Novosti/Reuters/Forum Merkel z Władimirem Putinem podczas obchodów D-Day w Normandii.

Wyproszenie z Niemiec rezydenta CIA po odkryciu amerykańskich szpiegów w wywiadzie i ministerstwie obrony pokazało, w jak opłakanym stanie są stosunki niemiecko-amerykańskie, i to akurat w momencie, gdy 3 mld telewidzów widziało w przerwie finału na Maracanie niemiecką kanclerz cierpliwie wysłuchującą zasępionego Władimira Putina. Niemcom jednak bardziej po drodze z Rosją niż z Ameryką! – dośpiewano sobie w Kijowie. I to pomówienie jakby potwierdzają sondaże.

Polityka 31.2014 (2969) z dnia 29.07.2014; Świat; s. 43
Oryginalny tytuł tekstu: "Niemcy na huśtawce"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021