„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Argentyna kradnie show

Ameryka Łacińska: ikony z kraju peryferii

Buenos Aires. Argentyńczycy lubią zadzierać nosa, ale czyż nie mają powodów? Buenos Aires. Argentyńczycy lubią zadzierać nosa, ale czyż nie mają powodów? Enrique Marcarian/Reuters / Forum
Nieczęsto się zdarza, że postaci i zdarzenia z kraju peryferii podbijają masową wyobraźnię, przykuwają uwagę na długo i na tak wielu frontach.
W papierowych wydaniach gazet  z Ameryki Łacińskiej „zawsze musi się znaleźć miejsce dla Franciszka i dla Cristiny”.Wikipedia W papierowych wydaniach gazet z Ameryki Łacińskiej „zawsze musi się znaleźć miejsce dla Franciszka i dla Cristiny”.

Co wiesz o Buenos Aires? – nieznajomy pasażer pyta komisarza Carvalha, bohatera kilku kryminalno-intelektualnych powieści Manuela Vázqueza Montalbana.

Tango, zaginieni, Maradona – odpowiada komisarz Car­valho, zapominając o co najmniej kilku ikonach: Evicie Perón, jej mężu Juanie, którego duch rządzi tutejszą polityką, choć Perón nie żyje od 40 lat, Che Guevarze i genialnym Borgesie.

Dziś musiałby wydłużyć listę. Papież Franciszek, Leo Messi, Diego Simeone, królowa Holandii Maxima… Argentyńskich ikon znanych na świecie przybyło w ostatnich latach.

Polityka 34.2014 (2972) z dnia 19.08.2014; Świat; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Argentyna kradnie show"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Prof. Ewa Łętowska o sztuce godzenia się z nieuniknionym i przemijaniu

Prof. Ewa Łętowska o przemijaniu i przygotowaniach do śmierci. I o tym, co nas jeszcze w Polsce może czekać.

Violetta Krasnowska
08.12.2021