Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Świat

Schody do nieba

Świątynne Wzgórze w Jerozolimie Świątynne Wzgórze w Jerozolimie Valentin Sama-Rojo/Demotix / Corbis

Premier Beniamin Netanjahu niejednokrotnie stawał okoniem podczas rozmów w Białym Domu, szczególnie wtedy, gdy dotyczyły kwestii osadnictwa na Zachodnim Brzegu. Ale nawet nie mrugnął, kiedy król Jordanii gniewną notą dyplomatyczną z Ammanu zareagował na schody zbudowane w ostatnich dwóch tygodniach i umożliwiające wejście na Świątynne Wzgórze w Jerozolimie z ominięciem muzułmańskiej kontroli przy głównej bramie. Nakazał natychmiast je zburzyć, zanim pierwsza osoba zdążyła z nich skorzystać.

Polityka 38.2014 (2976) z dnia 16.09.2014; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021