„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Demokracja promowa

Grecki prom pasażersko-samochodowy „Elyros” przycumowany w Tobruku Grecki prom pasażersko-samochodowy „Elyros” przycumowany w Tobruku AN

Libijski parlament znalazł nieoczekiwane schronienie: na greckim promie pasażersko-samochodowym „Elyros” przycumowanym w Tobruku (wcześniej pływał regularnie z Grecji do Włoch). Posiedzenia izby odbywają się w pobliskim hotelu. Z Trypolisu usunęli parlamentarzystów islamiści, kontrolujący już dużą część kraju i nieuznający legalnych władz. Wyłonili też konkurencyjny rząd, nieuznawany przez społeczność międzynarodową. Oni z kolei uznają za prawowity poprzedni parlament, wyłoniony w 2012 r.

Polityka 38.2014 (2976) z dnia 16.09.2014; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021