„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Sędzia Masipa od Pistoriusa

Sędzia Thokozile Masipa Sędzia Thokozile Masipa Phil Magakoe/Pool/EPA / PAP

Praktyka sądowa RPA nie zna instytucji ławy przysięgłych, więc los sądzonego Oscara Pistoriusa znalazł się wyłącznie w rękach sędzi Thokozile Masipy. Podczas 41 posiedzeń, które prowadziła, i przesłuchań 37 świadków zachowała wielki spokój, takt i umiarkowanie, unikając wszelkiego gwiazdorstwa – w procesie skupiającym uwagę całego świata. 66-letnia prawniczka jest dla RPA postacią równie symboliczną jak sportowy idol Pistorius, którego uznała za winnego nieumyślnego spowodowania śmierci swojej partnerki.

Polityka 38.2014 (2976) z dnia 16.09.2014; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Zapomniana epidemia AIDS

Przytłoczeni Covid-19 zapomnieliśmy o innej, wciąż nieodwołanej pandemii. AIDS może dostarczyć ważnej lekcji, jak oswoić się z wirusem, którego nie udało się pokonać od 40 lat.

Paweł Walewski
22.03.2021