Świat

Lizanie szkockich ran

John Chalmers John Chalmers Andrew OBrien/Church of Scotlan / EAST NEWS

Jeszcze przed referendum Kościół Szkocji wezwał do pojednania i narodowej jedności ponad podziałami na zwolenników i przeciwników pełnej niepodległości. Apelował o to w transmitowanym przez media kazaniu duchowny John Chalmers, moderator Zgromadzenia Generalnego tegoż Kościoła, które zarządza jego sprawami. Kaznodzieja nie podpowiadał wiernym, jak mają głosować w sprawie niepodległości. Zachęcał jednak do udziału w referendum i prosił liderów obu obozów, na „tak” i na „nie”, by wkrótce po ogłoszeniu wyniku zaaprobowali jego demokratyczny charakter.

Polityka 39.2014 (2977) z dnia 23.09.2014; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Skąd się biorą pioruny? Odpowiedź może zaskoczyć

Piorun pojawia się nagle, znika błyskawicznie i nie pozwala się łatwo zbadać. Skąd to budzące zachwyt i grozę zjawisko bierze energię oraz jak ją uwalnia? Odpowiedź może zaskoczyć.

Andrzej Hołdys
07.07.2020