Świat

Bunt metropolii

Tysiące ludzi protestowało w Hongkongu przeciwko władzom w Pekinie. Tysiące ludzi protestowało w Hongkongu przeciwko władzom w Pekinie. Bobby Yip/Reuters / Forum

Zamknięte szkoły, sklepy i banki, sparaliżowana komunikacja, odwołany pokaz fajerwerków z okazji 65-lecia ChRL planowany na 1 października. Tak wyglądał zazwyczaj uporządkowany Hongkong w pierwszych dniach jesieni. Tysiące ludzi wyszło na ulice Centralu, dzielnicy finansowej, i starło się z policją, a wielu pracowników zastrajkowało, by pokazać figę sekretarzom w Pekinie. Idzie o zasady wyboru szefa lokalnej administracji – komuniści chcą monopolu na wskazywanie kandydatów, natomiast manifestujący Hongkończycy domagają się w pełni demokratycznej elekcji.

Polityka 40.2014 (2978) z dnia 30.09.2014; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 7

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Chorwacja – co zobaczyć w drodze nad morze?

Wakacje w Chorwacji kojarzymy przede wszystkim z plażowaniem, kuchnią i zabytkami. Słusznie, ale w głębi kraju czekają na nas prawdziwe skarby natury, które po prostu trzeba zobaczyć!

Prezentacja
21.04.2021