Ojcowie notorycznie się migają. Byłe żony chcą ich puścić z torbami. A dorosłe dzieci próbują pasożytować na rodzicach. Alimenty bywają poręczną pałką w wojnach domowych.
Władza Donalda Tuska tak urosła przez siedem lat, że nie można jej było przekazać jednej osobie. Dlatego została rozparcelowana. Jeszcze nikt naprawdę nie przejął rządów po Kierowniku. Na razie jest Dyrektoriat.
Donald Tusk podrzucił Ewie Kopacz rozżarzony węgiel.
To miał być w miarę spokojny polityczny tydzień, bo rząd zaprzysiężony, pani premier przygotowuje exposé i wszyscy skupili się na podpowiadaniu, co powinna w nim umieścić.
Afery pedofilskiej na taką skalę jeszcze w Kościele nie było.
W tym krajobrazie już od dawna nie ma miejsca dla realnej opozycji – prodemokratycznej, prozachodniej, rzeczywiście dążącej do reform.
To druga obok Grzegorza Schetyny najbardziej zaskakująca nominacja w gabinecie Ewy Kopacz. Schetyna dostał miejsce w rządzie ze względów partyjnych, Teresa Piotrowska z osobistych.
Polki przekraczające pięćdziesiątkę gubią się nagle w świecie tak hołubiącym młodość. Często jednak same nie pomagają sobie, by dalej, mimo upływu lat, żyć aktywnie i szczęśliwie.
Prof. Joanna Mizielińska o tym, czym różnią się związki homoseksualne od tradycyjnych rodzin.
Premier, który obiecał, że po wakacjach wszystko będzie wyjaśnione, jedzie do Brukseli. Minister, któremu szef rządu powierzył misję doprowadzenia sprawy do końca, przestał być ministrem. A sprawa końca nie ma.
Czy komendant z warszawskiej Białołęki czuł się tak bezkarny, że zabrał broń podwładnemu, zastrzelił człowieka, ciało zawiózł do lasu, podpalił i – jakby nigdy nic – wrócił na komisariat?
Plan był prosty: Z. daje się uwieść i nagrywa księdza, pokazuje film parafianom, a ci wywożą proboszcza na taczkach. Ale, jak zwykle, zawiódł pierwiastek ludzki.
Kiedy gospodarka się rozwija, a ludzie zarabiają lepiej, do ZUS powinno wpływać coraz więcej pieniędzy. A nie wpływa. Różnica między tym, co być powinno, a co jest, staje się alarmująca.
Na płaceniu komórką chce w Polsce zarobić każdy, więc chwilowo tracą wszyscy. Jeśli nie pojawi się prawdziwy lider rynku, smartfon długo nie zastąpi nam portfela.
Przegrana szkockich nacjonalistów nie zniechęci innych marzycieli o własnym państwie. Weszliśmy w strefę turbulencji.
Pierwsze damy z Afryki szokują, dzielą i rządzą. Nigdzie na świecie nie wywalczyły sobie takiej pozycji.
Jak źle musi być z Francją, jeśli Nicolas Sarkozy powraca do polityki niemal jako zbawca.
40 lat temu, 8 października 1974 r., prezydent USA Gerald Ford przyjął w Białym Domu I sekretarza KC PZPR Edwarda Gierka. Gościa powitało 21 salw. Po raz pierwszy od 1945 r. lider partii sprawującej władzę w Polsce z woli Kremla złożył oficjalną wizytę w siedzibie prezydentów Stanów Zjednoczonych.
W świadomości Polaków pierwsza wojna światowa nie była „naszą” wojną. Warszawscy historycy Włodzimierz Borodziej i Maciej Górny poszli w poprzek narodowej narracji, pokazując, że pierwsza wojna była nie tylko „nasza”, ale i „wspólna”, a przy okazji przełamali kilka innych stereotypowych ujęć tego konfliktu.
Czy neurolingwistyczne programowanie – mocno wątpliwa metoda samodoskonalenia, usprawniania komunikacji i psychoterapii – to nowa wiara zamożnych elit?
Setki tysięcy nowojorczyków maszerujących w obronie klimatu – tego jeszcze nie było. Nadzwyczajny szczyt klimatyczny ONZ na nowo wprowadził do wielkiej światowej polityki temat globalnego ocieplenia. Czy, jak wcześniej, skończy się tylko na gadaniu?
Coś nowego – Sony SRS-X3. To propozycja w sam raz dla kogoś, kto wzbraniał się przed wydaniem 200 dol. na opisywane przez nas kiedyś bezprzewodowe głośniki Bose SoundLink Mini.
Mamy coraz więcej domów, które „myślą”. Działające w nich instalacje mogą zadbać o nasze bezpieczeństwo, wyręczyć w wielu czynnościach, zmniejszyć rachunki za energię. Są coraz inteligentniejsze i coraz tańsze.
Domy o najwyższej klasie energetycznej oznaczane są w wielu krajach literą A. U nas takich oznaczeń nie ma, ale przybywa budynków, które do tej klasy należą.
Jeśli nie zaczęliśmy budowy domu wczesną wiosną i nie ma szans na jej dokończenie przed nadejściem zimy, lepiej pozabijać wejścia deskami i przeczekać chłody.
Zwolennicy teorii spiskowych będą usatysfakcjonowani.
Autor fantastycznie buduje na wpół groteskowy nastrój filmu o domorosłym filozofie, fatalnym nauczycielu, bezskutecznie starającego się rozgryźć zagadkę ludzkiej natury.
Najlepszy film historycznokostiumowy w historii polskiej kinematografii, nominowany do Oscara, wraca na duże ekrany.
Odcienie synowsko-matczynej miłości i nienawiści.
Było sobie pięciu braci i wszyscy zostali malarzami. Marcel, Marcin i Filip – raczej kiepskimi. Leopold – bardzo dobrym. Zaś Maurycy – wybitnym.
Niewielka, ale bardzo bogata powieść.
Publikacja jest tylko zaglądaniem do laboratorium poetki, do którego ona sama najprawdopodobniej nie chciałaby nas wpuścić.
Różnorodność barw muzyki Planta pochłania bez reszty.
13 coverów utworów znanych z wykonań innych mistrzów bluesa i rocka.
Płyta nie brzmi na szczęście jak album dinozaura i jest płytą żywiołową, ale zaskakująco poukładaną i spójną.
Wrocław jest dziś znaczącym ośrodkiem muzyki współczesnej, kompozytorzy z tego miasta należą do krajowej czołówki i ich muzyka również będzie wykonana na festiwalu.
Tegoroczna edycja imprezy – która przez 10 lat stała się jednym z najważniejszych i najprzyjemniejszych festiwali literackich w Polsce – jest imponująca.
„Bogowie” z wybitną kreacją Tomasza Kota jako Zbigniewa Religi przypominają, że aktor ten do roli przygotowuje się po amerykańsku, zmieniając się nie do poznania.
Czy doczekaliśmy się w kraju ikon światowej architektury? Do zadania tego pytania skłania otwarta właśnie w Warszawie wystawa 25 najważniejszych polskich budowli 25-lecia.
Warszawski Festiwal Filmowy pokaże w tym roku kontrowersyjne filmy z krajów postsowieckich, opowiadające o machinie biurokratycznej, bezprawiu i terrorze.
Zanim jeszcze zostałaś naszą współpasażerką z linii 116, siedziałaś, współpasażerko przyszła, na przystanku plac Wilsona i pytałaś nas o godzinę. Oraz kiedy będzie 116, którym pojedziesz na Stare Miasto. A my odpowiedzieliśmy, że jest dwie po dziesiątej, a autobus będzie za pięć minut.
Do stolicy na kilkanaście godzin przybyła była księżniczka pop na antydepresantach, czyli Britney Spears. Piosenkarka na szczęście nie śpiewała, tylko promowała swą najnowszą kolekcję bielizny. Niestety, nazwa dla autorskiej linii majtek „Oops, I did it again”, szczerze mówiąc, nie brzmi zbyt świeżo.
Microsoft zapłacił za grę wideo „Minecraft” niemal tyle, co Orlen za rafinerię w Możejkach. Co kupił i kim jest beneficjent spektakularnej transakcji Markus Notch Persson?
Rozmowa z Adamem Nergalem Darskim o przekraczaniu granic i o tym, jak metalowa grupa Behemoth pracuje na obraz Polski w świecie.
Euforia po mistrzostwie świata siatkarzy minęła. Został problem. Nazywa się Bartosz Kurek.
Zgodnie z oczekiwaniami prawicowych mediów, exposé Ewy Kopacz okazało się bardzo słabe, jeszcze zanim je wygłosiła, gdyż jest kpiną z Polaków i wali z niego kabaretem oraz propagandową fastrygą.
Głowa do góry, III Rzeczpospolito! Piszę poważnie, bez żadnej ironii, bo nie chodzi mi o polityków.
Wyglądają jak zwykłe biura. Ale nie ma tu szefa. A pracownicy przychodzą, kiedy chcą. Nazywa się to coworking.