Świat

Pomagać z głową

Co może ONZ?

Niektóre cele Milenijnego Szczytu ONZ, jak powszechna edukacja, okazały się zupełnie nierealistyczne. Niektóre cele Milenijnego Szczytu ONZ, jak powszechna edukacja, okazały się zupełnie nierealistyczne. Godong / EAST NEWS
Milenijne Cele Rozwoju to osiem zadań sformułowanych podczas Milenijnego Szczytu ONZ. Teraz przychodzi czas rozliczeń.

W 2000 r. na szczycie ONZ postanowiono, że rządy, międzynarodowe instytucje i prywatne fundacje w 15 lat obniżą o połowę liczbę ludzi żyjących za mniej niż dolara dziennie, zapewnią dzieciom powszechną edukację, będą promować równość płci etc. Co z tego wyszło? W stosunku do 1990 r. wskaźnik umieralności noworodków w krajach rozwijających się spadł prawie o połowę. 15 lat temu 24 proc. ludzi cierpiało głód, w 2012 r. – 15 proc.

Polityka 1.2015 (2990) z dnia 28.12.2014; Świat; s. 65
Oryginalny tytuł tekstu: "Pomagać z głową"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Jak komunikować swoje potrzeby

Jak wyrazić swoje potrzeby, aby inni je uwzględniali.

Anna Dąbrowska, Anna Dobrowolska
06.02.2018