Świat

Królestwo starszych panów

Królewska gwardia na tle portretów (od prawej) króla Abdullaha, księcia Salmana i księcia Muqrina. Królewska gwardia na tle portretów (od prawej) króla Abdullaha, księcia Salmana i księcia Muqrina. POOL New/Reuters / Forum

Arabia Saudyjska walcząca ostatnio ze skutkami śnieżycy oraz z bałwanami, których budowanie jeden z prominentnych saudyjskich duchownych nazwał zachowaniem antyislamskim, boryka się ze znacznie ważniejszym problemem. Sędziwy król Abdullah kolejny raz trafił do szpitala, tym razem z ciężkim zapaleniem płuc. Następcą 90-letniego monarchy jest jego brat Salman, który też nie jest już młodzikiem, ma 78 lat i cierpi na demencję. Król przezornie ustanowił więc zastępstwo: jeśli Salman nie podoła obowiązkom, na tronie zasiądzie najmłodszy z królewskich braci, Muqrin.

Polityka 4.2015 (2993) z dnia 20.01.2015; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 7

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021