Świat

Sucho jak w Brazylii

Takiej suszy nie było tu od 84 lat, czyli odkąd prowadzi się dokładne pomiary. Dotknęła, co szczególnie kłopotliwe, trzy wielkie ośrodki miejskie: São Paulo, Rio de Janeiro i Minas Gerais, racjonowanie wody wprowadzono w 93 miastach (w Olindzie na północnym wschodzie bywa w kranach trzy dni w tygodniu). Bardzo też cierpi produkcja rolna, w tym uprawy kawy, już przed rokiem dotknięte klęską. Przy czym, to paradoks, mamy akurat porę deszczową. Pada jednak umiarkowanie, a nawet gdyby padało obficie, to stan zbiorników jest katastrofalny.

Polityka 5.2015 (2994) z dnia 27.01.2015; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 6

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Świat

Dyplomaci jak hostessy – tak działa polskie MSZ

PiS w zasadzie nie prowadzi polityki zagranicznej. Nie potrzebuje więc doświadczonych ambasadorów. Chyba że do roli hostess.

Grzegorz Rzeczkowski
09.10.2019