Świat

Teraz Mariupol

Zniszczenia w ukraińskim Mariupolu. Zniszczenia w ukraińskim Mariupolu. Nikolai Ryabchenko/Reuters / Forum

W sobotę część mediów ogłosiła rozpoczęcie ofensywy prorosyjskich separatystów na Mariupol. To nadmorskie miasto na południu obwodu donieckiego, graniczące ze strefą kontrolowaną przez siły tzw. Donieckiej Republiki Ludowej. O ataku poinformował lider separatystów Aleksandr Zacharczenko. Dzień wcześniej oświadczył, że „nie będzie żadnych rozmów o zawieszeniu broni”, a jego ludzie poprowadzą ofensywę aż do granic obwodu donieckiego. W sobotę rano zaczął się ostrzał mariupolskich dzielnic mieszkalnych, w wyniku którego zginęło przynajmniej 30 osób, a sto zostało rannych.

Polityka 5.2015 (2994) z dnia 27.01.2015; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 7

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Na kogo Ziobro zbiera haki

To sojusz taktyczny. O przyjaźni między Zbigniewem Ziobrą i Jackiem Kurskim nie ma mowy. W tle jest wspólny interes polityczny i – jak mówią dobrze poinformowani – haki.

Anna Dąbrowska, Paweł Reszka
12.08.2020