Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Świat

Chińska armia słabsza

Chińscy żołnierze są za krótko szkoleni i nie potrafią obsługiwać nowego sprzętu. Chińscy żołnierze są za krótko szkoleni i nie potrafią obsługiwać nowego sprzętu. China Stringer Network/Reuters / Forum

Armia chińska nie jest w stanie wygrywać wojen, wyrokuje RAND Corporation, think tank, który na zlecenie komisji amerykańskiego Kongresu ds. spraw stosunków USA z Chinami przyjrzał się kondycji wojska Państwa Środka. Ta nie jest tak dobra, jak można by wnioskować z intensywnej modernizacji ostatnich 20 lat. Choć chiński budżet wojskowy jest drugi co do wielkości na świecie, tylko trzy razy mniejszy od amerykańskiego, niespełna dwa razy większy od rosyjskiego (i około 18 razy większy od polskiego), to nie brak pieniędzy krępuje możliwości obronne Armii Ludowo-Wyzwoleńczej.

Polityka 8.2015 (2997) z dnia 17.02.2015; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 8

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021