„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Królestwo starych panien

W Arabii Saudyjskiej cicha rewolucja na kobiecym froncie już się dokonuje. W Arabii Saudyjskiej cicha rewolucja na kobiecym froncie już się dokonuje. Fahad Shadeed/Reuters / Forum

Książę Karol podczas oficjalnej wizyty w Arabii Saudyjskiej u nowego króla Salmana zatroszczył się o los blogera Raifa Badawiego skazanego na tysiąc batów i 10 lat więzienia. W tym samym czasie z aresztu po dwóch miesiącach wyszły dwie Saudyjki oskarżone w głośnej sprawie o prowadzenie samochodu, co tu kobietom jest zabronione. To pokazuje, jakie zadania modernizacyjne stoją przed 79-letnim monarchą. Cicha rewolucja na kobiecym froncie już się dokonuje, a jej nieoczekiwanym objawem jest gwałtownie rosnąca grupa starych panien.

Polityka 8.2015 (2997) z dnia 17.02.2015; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 8

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021