Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Żaba, Katarzyna i gambit Putina

Niemcy: kanclerz Merkel trzyma Europę

Kanclerz Angela Merkel, prezydent Francois Hollande i prezydent Putin jako jurorzy Eurowizji na paradzie podczas tegorocznego karnawału w Nicei. Kanclerz Angela Merkel, prezydent Francois Hollande i prezydent Putin jako jurorzy Eurowizji na paradzie podczas tegorocznego karnawału w Nicei. Valery Hache/AFP / EAST NEWS
To był tydzień Angeli Merkel. Niemiecka kanclerz dwoiła się i troiła, kursując między Kijowem, Moskwą i Brukselą. Ale jej aktywność paradoksalnie tylko uwypukliła słabość Europy.
Rozmowy w Mińsku. 11 lutego, 2015 r.Karl-Ludwig Poggemann/Wikipedia Rozmowy w Mińsku. 11 lutego, 2015 r.

Mińskie rozmowy „ostatniej szansy” między Ukraińcami i Rosjanami Niemka przygotowała razem z prezydentem Francji podczas wizyt w Kijowie i Moskwie. Na monachijskiej konferencji bezpieczeństwa publicznie naszkicowała swą filozofię postępowania z Rosją: trzeba rozmawiać, rozmawiać, rozmawiać, bo ta wojna jest dla Ukrainy nie do wygrania. Z Berlina przeprowadziła konferencję telefoniczną z Petro Poroszenką, François Hollande’em i Władimirem Putinem. Po czym przeskoczyła Atlantyk, by w Waszyngtonie i Ottawie zestroić strategię i taktykę całego Zachodu.

Polityka 9.2015 (2998) z dnia 24.02.2015; Świat; s. 50
Oryginalny tytuł tekstu: "Żaba, Katarzyna i gambit Putina"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >