Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Karaibska rzeźnia

Honduras – państwo zabójstw

Policja wojskowa aresztuje członka gangu ulicznego. San Pedro Sula. Policja wojskowa aresztuje członka gangu ulicznego. San Pedro Sula. Ian Willms/The New York Times/RE / EAST NEWS
Honduras tylko w jednej dziedzinie jest pierwszy na świecie – w liczbie zabójstw per capita. W tym niewielkim kraju w Ameryce Środkowej dochodzi do nich co 64 minuty.
Można Honduras odwiedzić i niczego nie zauważyć. Plaże, góry, rafy...Wikipedia Można Honduras odwiedzić i niczego nie zauważyć. Plaże, góry, rafy...

Cisza jest sygnałem nieszczęścia i często – przestępstwa... Cisza jest potrzebna tyranom i okupantom, którzy dbają, aby ich dziełu towarzyszyło milczenie.
(Ryszard Kapuściński „Chrystus z karabinem na ramieniu”)

1.

Wiadomości poranne: – Wczoraj o trzeciej po południu uliczny gang zastrzelił kierowcę autobusu Victora Manuela Rosalesa, lat 26. Do zabójstwa doszło na głównej ulicy w osiedlu Alfonso Lacayo...

Przemoc nie ustaje w dzielnicy Zapote Norte de Comayguela w stolicy kraju Tegucigalpie.

Polityka 10.2015 (2999) z dnia 03.03.2015; Świat; s. 49
Oryginalny tytuł tekstu: "Karaibska rzeźnia"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Przeklęta ewolucja! Chodzenie to kontrolowane upadanie

O tym, dlaczego stanęliśmy na nogach, co dzięki temu zyskaliśmy, a co straciliśmy, opowiada prof. Jeremy DeSilva, paleoantropolog z Dartmouth College.

Tomasz Targański
19.01.2022