Świat

Psycho bardziej aktywne

W Meksyku przestępcze kartele hodowlami makówek coraz częściej zastępują dominującą tu do tej pory marihuanę. W Meksyku przestępcze kartele hodowlami makówek coraz częściej zastępują dominującą tu do tej pory marihuanę. Imago Stock&People / EAST NEWS

Działająca w ramach ONZ Międzynarodowa Rada Kontroli Środków Narkotycznych w swoim najnowszym raporcie alarmuje, że gwałtownie rośnie liczba substancji psychoaktywnych, które nie są objęte żadną regulacją prawną. Tylko w październiku 2014 r. na listę środków odurzających trafiło niemal 400 nowości, a ogólnie od 2009 r. ich liczba uległa podwojeniu. Eksperci informują, że to zarówno mieszanki naturalnych składników, jak i wyrafinowane syntetyki opracowane przez zdolnych chemików, którzy są w stanie na tyle zmanipulować ich skład, żeby wyłączyć je spod międzynarodowej kontroli.

Polityka 12.2015 (3001) z dnia 17.03.2015; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 7

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021