Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Niespotykanie spokojni muzułmanie

Pamir – szczególny kawałek Azji

Jeden z kilku jaków sprowadzonych z dalekiego Murgabu zostanie zabity na wesele. Jeden z kilku jaków sprowadzonych z dalekiego Murgabu zostanie zabity na wesele. Karolina Samborska
Jeśli na jedną szalę położysz Koran, a na drugą sprawy doczesne, uważaj, żeby żadna nie przeważyła – powtarza ukochany imam Pamirczyków.
MS/Polityka

Profesor Saradbek każdego ranka wychodzi za dom – popatrzeć na wznoszący się nad wsią prawie sześciotysięczny szczyt Lapnazar, którego zawsze ośnieżony wierzchołek tonie w chmurach.

W okolicach Roszowru dolina Bartangu jest szeroka na kilka kilometrów. Wieś miała gdzie się rozrastać. Dziś liczy około tysiąca mieszkańców i jest największą miejscowością w dolinie. Kilkaset lat temu była tu tylko garstka letnich szałasów pasterskich. Więcej ludzi mieszkało w położonym nad samą rzeką Japszorwie.

Polityka 24.2015 (3013) z dnia 09.06.2015; Na własne oczy; s. 108
Oryginalny tytuł tekstu: "Niespotykanie spokojni muzułmanie"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Świat

Przystanek amnezja. Dlaczego Memoriał tak przeszkadzał Putinowi

Rosji Putina nie potrzeba stowarzyszenia Memoriał, tylko historii pełnej zwycięstw, dumy i bohaterstwa. Podłości i zbrodnie z dziejów należy wymazać. A tych, którzy tego nie rozumieją – pozamykać.

Paweł Reszka
11.01.2022