Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Strzelanina na Zakarpaciu

Prezydent Petro Poroszenko zapowiedział „zdecydowane działania” wobec stron sporu: zbrojnych formacji i przemytniczych baronów. Prezydent Petro Poroszenko zapowiedział „zdecydowane działania” wobec stron sporu: zbrojnych formacji i przemytniczych baronów. Janos Nemes/EPA / PAP

Mukaczewo, senne miasteczko na Zakarpaciu, trafiło na czołówki serwisów informacyjnych na Ukrainie. Członkowie ultranacjonalistycznego Prawego Sektora, utrzymującego w całej Ukrainie uzbrojone bojówki, starli się tam 11 lipca z milicjantami. Skończyło się na co najmniej dwóch zabitych, siedmiu rannych i dwóch spalonych radiowozach.

Zaczęło się od spotkania przedstawicieli Prawego Sektora z ludźmi zakarpackiego parlamentarzysty i lokalnego bonzy – Mychajła Łanio, który, jak się powszechnie uważa, ma wiele wspólnego z przemytem na szeroką skalę.

Polityka 30.2015 (3019) z dnia 21.07.2015; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022