Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Dziki Zachód nie dla Norwegów

w całym zeszłym roku lufy ich służbowej broni norweskich policjantów opuściły łącznie... dwa pociski. w całym zeszłym roku lufy ich służbowej broni norweskich policjantów opuściły łącznie... dwa pociski. Niels Noordhoek / Wikipedia

W czasie gdy Stany Zjednoczone debatują, dlaczego z rąk tamtejszych policjantów ginie tak wiele osób (od stycznia to już prawie 600 ofiar), Norwegia okazuje się krajem z najspokojniejszymi funkcjonariuszami na świecie. Według opublikowanych właśnie rządowych statystyk w całym zeszłym roku lufy ich służbowej broni opuściły łącznie... dwa pociski. Przy czym nikt nie został nawet ranny. Nie jest to żadne wyjątkowe wydarzenie, lecz reguła – przez ostatnią dekadę norwescy policjanci wystrzelili w interwencjach w sumie tylko 31 razy.

Polityka 30.2015 (3019) z dnia 21.07.2015; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022