Świat

Żona poczeka

Hiszpania podwyższyła minimalny wiek zawierania małżeństw z 14 do 16 lat. Hiszpania podwyższyła minimalny wiek zawierania małżeństw z 14 do 16 lat. vald teodor / PantherMedia

Hiszpania, pod presją obrońców praw dzieci oraz Brukseli, podwyższyła minimalny wiek zawierania małżeństw z 14 do 16 lat, ale związek niepełnoletnich będzie wymagał zgody sądu. Prawo trzeba było też uporządkować, bo niedawno podwyższono tu tzw. wiek przyzwolenia, uprawniający do współżycia seksualnego – z 13 do 16 lat. Kampanię na rzecz podniesienia wieku małżeńskiego prowadzi oenzetowska agenda Unicef – i teraz pogratulowała Hiszpanom. Trochę nie ma czego: w ciągu ostatnich dwóch lat było tu siedem przypadków małżeństw poniżej 16 lat.

Polityka 31.2015 (3020) z dnia 28.07.2015; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 6

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Świat

PiS wprowadza „ruski ład”? Polska spiera się z UE, Kreml klaszcze

„Ruski ład” w Polsce to scenariusz, któremu Kreml kibicuje od lat. Zresztą do tej pory prognozy Rosjan sprawdzają się co do joty. Co to oznacza? Że Polska z Unii formalnie wprawdzie nie wystąpi, ale osunie się na jej peryferie.

Agnieszka Bryc
22.07.2021