Świat

Abp Szeptycki na ołtarze?

Abp Andrzej Szeptycki (z pastorałem) Abp Andrzej Szeptycki (z pastorałem) archiwum Tomasza Michalaka / Fotonova

Papież Franciszek podpisał dekret uznający „heroiczność cnót” greckokatolickiego metropolity lwowskiego Andrzeja Szeptyckiego. Oznacza to, że otwiera się kolejna szansa na kanonizację przywódcy religijnego i narodowego ukraińskich grekokatolików (unitów) w czasie obu wojen światowych, w tym okupacji niemieckiej i sowieckiej. Beatyfikacji zmarłego w 1944 r. dostojnika miał się już sprzeciwiać prymas Stefan Wyszyński. Dziś wyniesieniu metropolity na ołtarze sprzeciwiają się środowiska kresowe skupione wokół ks.

Polityka 31.2015 (3020) z dnia 28.07.2015; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 7

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Jak komunikować swoje potrzeby

Jak wyrazić swoje potrzeby, aby inni je uwzględniali.

Anna Dąbrowska, Anna Dobrowolska
06.02.2018