Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Nieczyści idealiści

Gniew klasy średniej w Brazylii

Marcowe protesty. Demonstranci domagają się ustąpienia pani prezydent. Marcowe protesty. Demonstranci domagają się ustąpienia pani prezydent. Wikipedia
Widmo krąży po Brazylii. Widmo społecznego gniewu. A jest o co się gniewać, bo w Brazylii – przywołując klasyka polskiej publicystyki – coś pękło, coś się skończyło.
Brazylijski Batman walczy z państwem grzechu: wzywa do wypędzenia obecnej prezydent Dilmy Rousseff, a nawet byłego prezydenta Luli.Ricardo Moraes/Reuters/Forum Brazylijski Batman walczy z państwem grzechu: wzywa do wypędzenia obecnej prezydent Dilmy Rousseff, a nawet byłego prezydenta Luli.

Lecą skorumpowane głowy, a to bolesne szczególnie dla tych, którzy wierzą, że „inny świat jest możliwy”, bo lecące głowy są lewicowe i postępowe. To głowy z partii idealistów, którzy mieli różnić się od reszty rządzącej tu od czasów konkwisty. I rzeczywiście, odróżniają się – na korzyść; niestety nie w jednym: jeśli można u władzy nachapać się wedle bezideowej zasady „teraz, k..., my!”, kręgosłup moralny dawnych rewolucjonistów staje się elastyczny, a czyste ręce – nieprzyjemnie lepkie.

Polityka 35.2015 (3024) z dnia 25.08.2015; Świat; s. 48
Oryginalny tytuł tekstu: "Nieczyści idealiści"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >