Świat

Ludzki nieludzki potop

Imigranci z Syrii na granicy serbsko-węgierskiej, 27 sierpnia 2015 r. Imigranci z Syrii na granicy serbsko-węgierskiej, 27 sierpnia 2015 r. Bernadett Szabo/Reuters / Forum

Dantejskie sceny na zakorkowanej granicy Macedonii z Grecją, którą usiłowały sforsować setki imigrantów, oraz porzucona ciężarówka z Węgier, znaleziona na poboczu autostrady w Austrii, z ciałami 71 przemycanych Syryjczyków – to dwa symboliczne obrazy minionego tygodnia. Do Europy w tym roku dotarło już, według UNHCR, ponad 300 tys. uchodźców, głównie z Syrii (z niej na skutek wojny uciekło ponad 4 mln osób), Iraku, Somalii, Sudanu, Erytrei.

Polityka 36.2015 (3025) z dnia 01.09.2015; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 6

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021