Świat

Włoskie muzea, niemieccy dyrektorzy

Rzymska Galeria Borghese Rzymska Galeria Borghese George Tatge / Corbis

Wśród 20 nowych dyrektorów wyznaczonych przez włoskie ministerstwo kultury do szefowania największym krajowym muzeom i galeriom aż siedmiu to obcokrajowcy (trzej Niemcy, dwaj Austriacy, Brytyjczyk i Francuz). Ostatnio we Florencji stanowisko dyrektora słynnej Galerii Uffizi stracił zasłużony Antonio Natalii, a na jego miejsce zatrudniono niemieckiego historyka sztuki Eike Schmidta. Natalii żalił się, że nie miał szans wygrać rozpisanego przez ministerstwo konkursu, bo – jak powiedzieli mu w zaufaniu urzędnicy – żeby zostać na miejscu, musiałby zmienić nazwisko na Anthony Christmas.

Polityka 36.2015 (3025) z dnia 01.09.2015; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 7

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Los bezpłodnych katolików: niech Bóg decyduje

Wierzą w Boga, dlatego nie decydują się na potępiane przez Kościół in vitro i inseminację. Niepłodni po katolicku.

Elżbieta Turlej
24.01.2013