Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Świat

Druga wojna hybrydowa

Syria: do akcji wkraczają Rosjanie

„Uważajcie na Syrię” – Baszar Asad, Władimir Putin i przywódca Hezbollahu Hassan Nasrallah ostrzegają wrogów. „Uważajcie na Syrię” – Baszar Asad, Władimir Putin i przywódca Hezbollahu Hassan Nasrallah ostrzegają wrogów. Khaled al-Hariri/Reuters / Forum
„Zielone ludziki” jadą dziś do Syrii, jak wcześniej na Krym i do Donbasu. Dla Rosji uratowanie Baszara Asada może być przepustką do wielkości, a dla Syryjczyków – wybawieniem.
Rosyjski sprzęt jest w Syrii od dawna. Teraz przyszedł czas na żołnierzy.Reuters/Forum Rosyjski sprzęt jest w Syrii od dawna. Teraz przyszedł czas na żołnierzy.

Opera w Damaszku z początkiem nowego sezonu wprowadziła wymóg krawata. Dla zapominalskich jest wypożyczalnia, dla opornych – drzwi wyjściowe. Żadnych dżinsów i T-shirtów. Już w trakcie pierwszego koncertu ludzi z całej sali i balkonów zagoniono do pierwszych rzędów. W telewizji wyglądało to, jakby sala była pełna. O atmosferę na premierze – dosłownie i w przenośni – zadbały przenośne generatory prądu, które podróżują po Damaszku w ślad za transmitowanymi wydarzeniami.

Polityka 38.2015 (3027) z dnia 15.09.2015; Świat; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Druga wojna hybrydowa"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >