Świat

Druga wojna hybrydowa

Syria: do akcji wkraczają Rosjanie

„Uważajcie na Syrię” – Baszar Asad, Władimir Putin i przywódca Hezbollahu Hassan Nasrallah ostrzegają wrogów. „Uważajcie na Syrię” – Baszar Asad, Władimir Putin i przywódca Hezbollahu Hassan Nasrallah ostrzegają wrogów. Khaled al-Hariri/Reuters / Forum
„Zielone ludziki” jadą dziś do Syrii, jak wcześniej na Krym i do Donbasu. Dla Rosji uratowanie Baszara Asada może być przepustką do wielkości, a dla Syryjczyków – wybawieniem.
Rosyjski sprzęt jest w Syrii od dawna. Teraz przyszedł czas na żołnierzy.Reuters/Forum Rosyjski sprzęt jest w Syrii od dawna. Teraz przyszedł czas na żołnierzy.

Opera w Damaszku z początkiem nowego sezonu wprowadziła wymóg krawata. Dla zapominalskich jest wypożyczalnia, dla opornych – drzwi wyjściowe. Żadnych dżinsów i T-shirtów. Już w trakcie pierwszego koncertu ludzi z całej sali i balkonów zagoniono do pierwszych rzędów. W telewizji wyglądało to, jakby sala była pełna. O atmosferę na premierze – dosłownie i w przenośni – zadbały przenośne generatory prądu, które podróżują po Damaszku w ślad za transmitowanymi wydarzeniami.

Czytaj także

Ja My Oni

Czym są uczucia między robotami a ludźmi?

Jak autorka niemieckiego „Die Zeit” próbowała zaprzyjaźnić się ze „sztucznym inteligentem”, Botrisem.

Ana Mayr, [tł.] Adam Krzemiński
14.05.2019