Świat

Czechy pod lupą

Milosz Zeman Milosz Zeman Jason Szenes/EPA / PAP

Czechy systematycznie naruszają prawa uchodźców, a prezydent Milosz Zeman wypowiada się w sposób ksenofobiczny i islamofobiczny – oświadczył wysoki komisarz ONZ ds. praw człowieka Zajd Raad Husajn. To pierwszy przypadek, aby kraj został tak napiętnowany przez ONZ w sprawie imigrantów. Raad Husajn wskazał, że czeskie urzędy przetrzymują ich w obozach rutynowo po 40 dni, a zdarza się, że trwa to nawet trzy miesiące. Strażnicy każą się ludziom rozbierać podczas rewizji, a władze pobierają opłaty za pobyt w obozie w wysokości ok.

Polityka 44.2015 (3033) z dnia 27.10.2015; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 6

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

TikTok – nowa fabryka hitów

Najpierw przenieśli się tu odbiorcy, widząc w tym miejsce dla żywej muzyki. Za nimi ruszyli twórcy – ostatnio Abba. I wydawcy, wyczuwając nową fabrykę hitów. Miejsce MTV zajął TikTok.

Michał R. Wiśniewski
21.09.2021