Świat

Fukuszima, ciąg dalszy

Sprawdzanie napromieniowania pracowników, którzy przebywali w pobliżu uszkodzonego reaktora elektrowni atomowej w Fukuszimie, marzec 2015 r. Sprawdzanie napromieniowania pracowników, którzy przebywali w pobliżu uszkodzonego reaktora elektrowni atomowej w Fukuszimie, marzec 2015 r. Kimimasa Mayama/EPA / PAP

Japoński rząd przyznał odszkodowanie byłemu pracownikowi elektrowni atomowej w Fukuszimie, który zachorował na białaczkę. 40-latek przez ponad rok zakładał osłony nad uszkodzonym reaktorem i narażony był na podwyższone promieniowanie. I choć część naukowców uważa, że bezpośredni związek pomiędzy pracą mężczyzny a białaczką jest bardzo niski, to przyznane właśnie odszkodowanie jest symboliczne, bo oznacza, że rząd potwierdza, że promieniowanie w miejscu katastrofy mogło przyczynić się do choroby.

Polityka 44.2015 (3033) z dnia 27.10.2015; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 8

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Kobiety na froncie

Rozmowa ze Swiatłaną Aleksijewicz, autorką bestsellera „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”, o żołnierkach Armii Czerwonej

Paweł Sulik
15.06.2021