Świat

Królewska dyskryminacja

Henryk, mąż duńskiej królowej Małgorzaty Henryk, mąż duńskiej królowej Małgorzaty EPA / PAP

Mąż duńskiej królowej czuje się dyskryminowany przez jej poddanych, bo ci uparcie nie chcą go nazywać królem. Henryk, oficjalnie jedynie książę małżonek Małgorzaty II, swoje żale wyjawił międzynarodowej opinii publicznej na łamach francuskiego dziennika „Le Figaro” (sam z urodzenia jest Francuzem, co w Kopenhadze jest powodem żartów, bo pomimo 48 lat małżeństwa wciąż nie pozbył się obcego akcentu), ale Duńczycy mieli już okazję wysłuchiwać ich w jego lutowym wywiadzie dla krajowej telewizji.

Polityka 44.2015 (3033) z dnia 27.10.2015; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 8

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Kobiety na froncie

Rozmowa ze Swiatłaną Aleksijewicz, autorką bestsellera „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”, o żołnierkach Armii Czerwonej

Paweł Sulik
15.06.2021