Świat

Rok wkurzonej Brazylii

Brazylijska frustracja przedolimpijska

Brazylia kojarzy się niemal wyłącznie dobrze: piękna przyroda, piękni ludzie, karnawał i zabawa... Ale to kraj społecznych przepaści, przemocy i korupcji. Brazylia kojarzy się niemal wyłącznie dobrze: piękna przyroda, piękni ludzie, karnawał i zabawa... Ale to kraj społecznych przepaści, przemocy i korupcji. JAG Images / Getty Images
Olimpiada 2016 odbędzie się w najgorszym momencie najlepszego okresu w dziejach latynoamerykańskiego mocarstwa.
Snajper na CorcovadoFernando Quevedo/O Globo/Zuma Press Snajper na Corcovado

Naprawdę nie dzieje się nic – jak śpiewa poeta. Jakieś zawirowania i wstrząsy, jak to w polityce. Żadna grecka czy szekspirowska tragedia. Notowania prezydent Dilmy Rousseff lecą w dół. Przewodniczący kongresu, znany z politycznych intryg, podejmuje próbę impeachmentu, którą – jak na razie – blokuje Sąd Najwyższy. Boom gospodarczy, jaki Brazylia przeżywała przez ponad dekadę, właśnie się skończył i kraj wchodzi w cykl recesji.

Polityka 1/2.2016 (3041) z dnia 27.12.2015; Świat; s. 74
Oryginalny tytuł tekstu: "Rok wkurzonej Brazylii"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Skąd dramatyczne wahania liczby infekcji covid-19?

Czym tłumaczyć gwałtowny spadek raportowanych zakażeń koronawirusem? Rozmawiamy z dr. Franciszkiem Rakowskim z ICM, który modeluje przebieg pandemii od samego jej początku.

Karol Jałochowski
26.11.2020