Świat

Rok wkurzonej Brazylii

Brazylijska frustracja przedolimpijska

Brazylia kojarzy się niemal wyłącznie dobrze: piękna przyroda, piękni ludzie, karnawał i zabawa... Ale to kraj społecznych przepaści, przemocy i korupcji. Brazylia kojarzy się niemal wyłącznie dobrze: piękna przyroda, piękni ludzie, karnawał i zabawa... Ale to kraj społecznych przepaści, przemocy i korupcji. JAG Images / Getty Images
Olimpiada 2016 odbędzie się w najgorszym momencie najlepszego okresu w dziejach latynoamerykańskiego mocarstwa.
Snajper na CorcovadoFernando Quevedo/O Globo/Zuma Press Snajper na Corcovado

Naprawdę nie dzieje się nic – jak śpiewa poeta. Jakieś zawirowania i wstrząsy, jak to w polityce. Żadna grecka czy szekspirowska tragedia. Notowania prezydent Dilmy Rousseff lecą w dół. Przewodniczący kongresu, znany z politycznych intryg, podejmuje próbę impeachmentu, którą – jak na razie – blokuje Sąd Najwyższy. Boom gospodarczy, jaki Brazylia przeżywała przez ponad dekadę, właśnie się skończył i kraj wchodzi w cykl recesji.

Polityka 1/2.2016 (3041) z dnia 27.12.2015; Świat; s. 74
Oryginalny tytuł tekstu: "Rok wkurzonej Brazylii"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Doktorat prezesa Jarosława Kaczyńskiego

Po ponad 30 latach od publicznej obrony znów dostępna jest praca doktorska Jarosława Kaczyńskiego. Poszukiwano jej od lat, spekulując nawet, czy aby taka na pewno powstała, bądź czy nie zawiera treści mało dziś politycznie poprawnych.

Marek Henzler
25.06.2007