Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Świat

Miecz na Trumpa

Czy Marco Rubio uratuje republikanów?

Republikańskie elity od początku rozglądały się za anty-Trumpem. I w końcu znalazły. Republikańskie elity od początku rozglądały się za anty-Trumpem. I w końcu znalazły. Brian Snyder/Reuters / Forum
Aby liczyć się w walce z Hillary Clinton o Biały Dom, wystarczyłoby nie wygadywać głupot, nie wyzywać imigrantów i martwić się o biedniejszych. Niby niewiele, ale te warunki spełnia tylko republikański kandydat o kubańskich korzeniach – Marco Rubio.
Rubio zawsze wyraża gotowość dialogu, nawet po zwycięstwie stara się pojednać z pokonanymi i przeciągnąć ich na swoją stronę.Gage Skidmore/Wikipedia Rubio zawsze wyraża gotowość dialogu, nawet po zwycięstwie stara się pojednać z pokonanymi i przeciągnąć ich na swoją stronę.

Kiedy Marco Rubio został najmłodszym w historii przewodniczącym parlamentu stanowego na Florydzie, gubernator Jeb Bush podarował mu pozłacany chiński miecz, broń „mistycznego wojownika”. Syn i brat dwóch prezydentów oraz 35-letni wówczas republikański polityk byli sojusznikami i uchodzili za przyjaciół. Rubio szanował Busha jako swego mistrza i protektora, Jeb popierał młodego Marka, wspomagając go sutymi donacjami i kontaktami na każdym szczeblu jego politycznej kariery. Start Busha w wyborach 2016 r.

Polityka 1/2.2016 (3041) z dnia 27.12.2015; Świat; s. 80
Oryginalny tytuł tekstu: "Miecz na Trumpa"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >