Świat

Świat według Bundych

Bunt ranczerów na Dzikim Zachodzie

Ammon Bundy z farmerami i członkami patriotycznej milicji okupującymi rezerwat Malheur Ammon Bundy z farmerami i członkami patriotycznej milicji okupującymi rezerwat Malheur Cem Ozdel/Anadolu Agency / Getty Images
Grupa ranczerów przegania szeryfów i okupuje budynki federalne. Na Dzikim Zachodzie w XXI w.
Zbrojny najazd na zachodnich kresach USA fascynuje amerykańskie media, bo jego uczestnicy wywołują ducha niespokojnej przeszłości tych ziem.Jim Urquhart/Reuters/Forum Zbrojny najazd na zachodnich kresach USA fascynuje amerykańskie media, bo jego uczestnicy wywołują ducha niespokojnej przeszłości tych ziem.

Ammon Bundy mówi, że sam Pan Bóg kieruje jego postępowaniem. Przyjechał w końcu do Oregonu z odległej o ponad tysiąc mil Arizony, aby wraz z braćmi i dwoma tuzinami myślących tak jak oni kompanów zaprotestować przeciw skazaniu miejscowych ranczerów Dwighta i Stevena Hammondów na sześć lat więzienia za podpalenie państwowego lasu.

2 stycznia uzbrojona grupa pod wodzą Bundy’ego zajęła należący do władz federalnych rezerwat dzikiego ptactwa Malheur koło miasteczka Burns.

Polityka 4.2016 (3043) z dnia 19.01.2016; Świat; s. 58
Oryginalny tytuł tekstu: "Świat według Bundych"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Ludwika i Henryk Wujcowie – człowieka porządnego portret podwójny

Próbując zdefiniować dobro, ludzie powinni przede wszystkim ustalić, czego nie wolno, choć niby nie powinno się zaczynać od zakazów.

Katarzyna Czarnecka
27.08.2019