Świat

Polska jako szczepionka?

Polska ustawa medialna wywołała głębokie zaniepokojenie w Szwecji. Szwedzi chcą wzmacniać swoje media przed niebezpieczeństwem nacisków politycznych. Polska ustawa medialna wywołała głębokie zaniepokojenie w Szwecji. Szwedzi chcą wzmacniać swoje media przed niebezpieczeństwem nacisków politycznych. Hollgar Ellgaard / Wikipedia

Polska ustawa medialna wywołała głębokie zaniepokojenie w szwedzkich kołach opiniotwórczych. Szefowie mediów publicznych we wspólnym oświadczeniu, opublikowanym w największym dzienniku porannym „Dagens Nyheter”, wyrazili obawy, że ta swoista polska choroba może się rozprzestrzeniać, „i dlatego – stwierdzają – powinniśmy w Szwecji rozwijać konstytucję, inne prawa i zasady po to, żeby wzmocnić opór mediów wobec możliwych nacisków.

Polityka 4.2016 (3043) z dnia 19.01.2016; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 9

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Polonia jest taka jak my. Ewa Winnicka opowiada o polskim Greenpoincie

Mnie ten temat dlatego tak bardzo pociąga, że zmusza do zastanowienia, co to znaczy być w ogóle Polakiem – mówi Ewa Winnicka, autorka książki „Greenpoint. Kroniki Małej Polski”.

Janusz Wróblewski
16.06.2021