Świat

Rozum i serce Ameryki

Co wynika z prawyborów w USA

Ted Cruz, republikański zwycięzca z Iowa Ted Cruz, republikański zwycięzca z Iowa Joe Raedle / Getty Images
Po dwóch rundach prawyborów widać, że Amerykanie wciąż głosują emocjami. Jeszcze przyjdzie czas na wyrachowanie.
Demokrata Berni Sanders, depczący po piętach Hillary Clinton, wieszczy rewolucję.Mike Segar/Reuters/Forum Demokrata Berni Sanders, depczący po piętach Hillary Clinton, wieszczy rewolucję.

Trudno coś prognozować, zwłaszcza co do przyszłości – powiedzenie słynnego bejsbolisty Yogi Berra pasuje jak ulał do tegorocznych amerykańskich wyborów prezydenckich. Scena polityczna w USA zdawała się oazą stabilizacji i przewidywalności, ale to złudzenie – ostatnio gotuje się tam niemal tak samo jak w Europie.

Po pierwszych prawyborach na czele stawki znaleźli się outsiderzy zapowiadający rewolucję przeciw status quo i wojnę z kierowniczymi elitami obu stronnictw.

Polityka 7.2016 (3046) z dnia 09.02.2016; Świat; s. 50
Oryginalny tytuł tekstu: "Rozum i serce Ameryki"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021