Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Świat

Luter w żakiecie

Samotność Angeli Merkel

Wyznaczano nawet bliską datę upadku Angeli Merkel – jeśli 13 marca w superwyborach w trzech landach, chadecja poniesie ciężkie straty na rzecz radykałów, to los pani kanclerz może być przesądzony. Wyznaczano nawet bliską datę upadku Angeli Merkel – jeśli 13 marca w superwyborach w trzech landach, chadecja poniesie ciężkie straty na rzecz radykałów, to los pani kanclerz może być przesądzony. Sean Gallup / Getty Images
Przed Angelą Merkel pierwszy test wyborczy, odkąd otworzyła niemieckie granice dla migrantów. Ale nawet jeśli przegra, zdania nie zmieni.
Przyjazd uchodźców z granicy niemiecko-austriackiej na stację Kolonia-Bonn Port lotniczy. Wrzesień 2015 r.Raimond Spekking/Wikipedia Przyjazd uchodźców z granicy niemiecko-austriackiej na stację Kolonia-Bonn Port lotniczy. Wrzesień 2015 r.

W noworocznej ankiecie tygodnika „Die Zeit” – Niemcy w 2036 r. – pewna szwajcarska reżyserka-dokumentalistka wyobrażała sobie, że kiedyś nakręci film o Angeli Merkel – „matce Europy”: po 30 latach jej kanclerstwa Unia Europejska będzie już poszerzona o Rosję wyzwoloną od putinizmu i uwolniona od energii opartej na ropie naftowej. Ale zarazem artystka przyznała, że „będzie to film o końcu polityki w Europie”.

Polityka 11.2016 (3050) z dnia 08.03.2016; Świat; s. 58
Oryginalny tytuł tekstu: "Luter w żakiecie"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >