„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Multimural w Kairze

Pracę zaprojektował francusko-tunezyjski artysta El Seed, a stworzył ją przy udziale przyjaciół i z własnych funduszy. Pracę zaprojektował francusko-tunezyjski artysta El Seed, a stworzył ją przy udziale przyjaciół i z własnych funduszy. Mahdi Khmili / AN

Jeśli ktoś chce ujrzeć światło słońca, musi przetrzeć oczy – słowa koptyjskiego biskupa żyjącego w III w. pojawiły się w postaci gigantycznego muralu, rozłożonego na blisko 50 ścianach w zaniedbanej dzielnicy kairskich Koptów, którzy w Egipcie są obywatelami drugiej kategorii, a wielu z nich zajmuje się zbieraniem śmieci. Mural został tak zaprojektowany, że w pełni czytelny jest jedynie z odpowiedniej perspektywy i pod odpowiednim kątem – tu trzeba po prostu wspiąć się na miejscowe wzgórze Mokkattam.

Polityka 15.2016 (3054) z dnia 05.04.2016; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 9

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Zaszczepieni też chorują. Dlaczego trzecia dawka jest niezbędna?

Coraz więcej osób wątpi w szczepionki przeciwko covid, skoro nawet po trzech dawkach przytrafia im się zakażenie. Czy zatem decyzję o szczepieniu przypominającym lepiej odłożyć do czasu, aż pojawią się skuteczniejsze preparaty?

Paweł Walewski
04.12.2021