Świat

Wielka wymiana uchodźców

Nabrzeże w tureckim Dikili, dokąd przypływają imigranci odsyłani z Grecji. Nabrzeże w tureckim Dikili, dokąd przypływają imigranci odsyłani z Grecji. Murad Sezer/Reuters / Forum

Kryzys imigracyjny Unii staje się dziś też kryzysem nad Bosforem.

W zeszłym tygodniu weszło w życie unijno-tureckie porozumienie, zgodnie z którym niemający szans na azyl imigranci odsyłani są z Grecji do Turcji, a w zamian Turcy mogą przysłać do krajów Unii Syryjczyków, o których wiadomo, że na pewno są uchodźcami, a nie imigrantami ekonomicznymi, i nigdy wcześniej nie próbowali się nielegalnie przedostać na Stary Kontynent. Grecję ma opuścić w sumie 72 tys.

Polityka 16.2016 (3055) z dnia 12.04.2016; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 12

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Losy władczyń, które nie mogły dać mężom potomka

Kobieta, która nie mogła urodzić następcy tronu, była narażona na niebezpieczeństwa.

Tomasz Targański
23.02.2021