Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Świat

Uderzenie z prawej

Triumf skrajnej prawicy w wyborach prezydenckich w Austrii

Na plakatach Norberta Hofera z pierwszej tury wyborów prezydenckich jego przeciwnicy domalowali mu wąsy. Na plakatach Norberta Hofera z pierwszej tury wyborów prezydenckich jego przeciwnicy domalowali mu wąsy. Ronald Zak/AP / Fotolink
Norbert Hofer wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich w Austrii. Pewnie wygra też drugą, bo nie wstyd już kiedy zwycięża skrajna prawica.
Hofer dobrze zna bolączki zwykłych obywateli.Franz Johan Morgenbesser/Wikipedia Hofer dobrze zna bolączki zwykłych obywateli.

Selfie z wyborcami to straszliwy pożeracz czasu w życiu aktywnego polityka. Norbert Hofer, kandydat na prezydenta z Wolnościowej Partii Austrii (FPÖ), przyznał, że poświęca im jednorazowo do trzech godzin. Cierpliwie pozuje do zdjęć w kwiaciarni, tramwaju, przy wyjściu ze studia telewizyjnego. W jednym tylko miejscu, jak twierdzi, nie pozwoliłby sobie na selfie. Chodzi o dworzec zachodni w Wiedniu, gdzie zatrzymują się pociągi z uchodźcami. Fotografowanie się tam to, zdaniem kandydata FPÖ, „niewłaściwy sygnał”.

Polityka 19.2016 (3058) z dnia 03.05.2016; Świat; s. 48
Oryginalny tytuł tekstu: "Uderzenie z prawej"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >