Świat

Czy jesz wieprzowinę?

Po sylwestrowych wydarzeniach Kolonia uczy się obcych

Akcja przeciw ksenofobii – Niemki z Kolonii rozdają uchodźcom kwiaty. Akcja przeciw ksenofobii – Niemki z Kolonii rozdają uchodźcom kwiaty. Martin Meissner/AP / EAST NEWS
Wielu mieszkańców Kolonii otrząsa się po sylwestrowych zajściach, wytrwale ucząc się obcych. Nawet jeśli państwo im nie pomaga.
To na placu przed dworcem głównym w Kolonii rozegrała się większość sylwestrowych incydentów.Getty Images To na placu przed dworcem głównym w Kolonii rozegrała się większość sylwestrowych incydentów.

Po drodze do jednego z kolońskich ośrodków dla ubiegających się o azyl spotykam się z Hannah, znajomą Niemką. Jest ciepło, jej córeczka, umorusana i cała szczęśliwa, wybiega z piaskownicy, by się przywitać. – Jak ty wyglądasz! – sztorcuje dziewczynkę matka. – Mam dość tych ciuchów! Oddaj je uchodźcom, a mi kup nowe! – wykrzykuje mała. Wychodzi na to, że o uchodźcach myślą teraz nawet dzieci.

Hannah mieszka w Kalk, prawobrzeżnej dzielnicy Kolonii.

Polityka 22.2016 (3061) z dnia 23.05.2016; Świat; s. 59
Oryginalny tytuł tekstu: "Czy jesz wieprzowinę?"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Uzdrowiska i Covid-19. Zabiegi, dystans i tańce przytulańce

Tego jeszcze nie było. Mateusz Korkuć, prezes uzdrowiska Kołobrzeg SA, które we wrześniu zwykle nie ma wolnych miejsc, zachęca: jest okazja, ceny o 30 proc. niższe niż tydzień temu.

Ryszarda Socha
16.09.2020