Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Słodka udręka

Otyłe dzieci cierpią na cukrzycę

Nie ma dziś zakątka świata, w którym cukrzyca nie byłaby alarmującym problemem dotykającym dzieci. Nie ma dziś zakątka świata, w którym cukrzyca nie byłaby alarmującym problemem dotykającym dzieci. Paul Schmid/The Seattle Times/MCT / Getty Images
Żadna z grup wiekowych nie jest tak atakowana przez producentów śmieciowego jedzenia jak dzieci. Żadna nie jest też tak zagrożona otyłością i cukrzycą.
Cukrzyca wędruje w nowe rejony świata wraz z konsumpcyjnym modelem życia oraz produkowaną masowo żywnością.Xue Jun/Xinhua/Eyevine/EAST NEWS Cukrzyca wędruje w nowe rejony świata wraz z konsumpcyjnym modelem życia oraz produkowaną masowo żywnością.

Najmłodszą pacjentką, u której zdiagnozowano cukrzycę typu 2, nazywaną także cukrzycą wieku dorosłego, jest 3,5-letnia dziewczynka z latynoskiej rodziny w amerykańskim Houston. Miasto uchodzi za stolicę amerykańskiej otyłości. Dziewczynkę zbadał dr Michael Yafi. Trafiła do niego, bo ważyła aż 35 kg, odczuwała nadmierne pragnienie i często oddawała mocz, ale poza tym nic nie wskazywało na wyjątkowy stan zdrowia. Przy narodzinach ważyła 3,2 kg, a w jej rodzinie nie było cukrzyków.

Polityka 23.2016 (3062) z dnia 31.05.2016; Świat; s. 52
Oryginalny tytuł tekstu: "Słodka udręka"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022