Świat

To jest ludobójstwo

Tragedia jazydów

Jazydzi to uboga wspólnota. Nie wszyscy mieli samochody albo mieli zbyt duże rodziny, uciekali więc pieszo. Jazydzi to uboga wspólnota. Nie wszyscy mieli samochody albo mieli zbyt duże rodziny, uciekali więc pieszo. Rodi Said/Reuters / Forum
Jazydzi już nie widzą dla siebie przyszłości w Iraku. W końcu ci, którzy ich porywają, gwałcą, sprzedają i mordują, to przecież ich właśni sąsiedzi.
MS/Polityka

Prawie dwa lata po mordzie dokonanym przez Państwo Islamskie kości zabitych wciąż leżą w ziemi. Jeśli nie zabrały ich jeszcze kręcące się po ulicy zwierzęta – mówi Jameel Choper. Organizacja Yazda, której jest członkiem, doliczyła się już prawie 40 masowych grobów.

Nie wiadomo, ile jeszcze takich miejsc pozostaje nieodkrytych. Do tej pory wspierane przez Amerykanów siły kurdyjskie wyzwoliły tereny po północnej stronie góry Sindżar i leżące tuż u jej południowego podnóża miasto Sindżar.

Polityka 28.2016 (3067) z dnia 05.07.2016; Świat; s. 48
Oryginalny tytuł tekstu: "To jest ludobójstwo"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

TikTok – nowa fabryka hitów

Najpierw przenieśli się tu odbiorcy, widząc w tym miejsce dla żywej muzyki. Za nimi ruszyli twórcy – ostatnio Abba. I wydawcy, wyczuwając nową fabrykę hitów. Miejsce MTV zajął TikTok.

Michał R. Wiśniewski
21.09.2021