„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Mordowane słowa

Ukraina po zabójstwie Pawła Szeremieta

Ceremonia pogrzebowa Pawła Szeremieta w kijowskim Domu Ukrainy, 22 lipca 2016 r. Ceremonia pogrzebowa Pawła Szeremieta w kijowskim Domu Ukrainy, 22 lipca 2016 r. Pyotr Sivkov/TASS / Forum
Zabójstwo dziennikarza Georgija Gongadzego doprowadziło do pomarańczowej rewolucji na Ukrainie w 2004 r. Do czego może doprowadzić zamach na Pawła Szeremieta?
Paweł Szeremiet, 2014 r.Okras/Wikipedia Paweł Szeremiet, 2014 r.

Ulica Iwana Franki w Kijowie pnie się jak górska ścieżka. Zimą trudno tędy podjechać po lodzie i śniegu. Dlatego Aliona Prytuła, wieloletnia redaktor naczelna „Ukraińskiej Prawdy”, od lat jeździ subaru z napędem na cztery koła. Niezależnie od pogody może bez kłopotu ruszyć autem spod domu. Od pewnego czasu rano pierwszy ruszał jej partner Paweł, który prowadził poranną audycję w radiu Wiesti. Duże ułatwienie dla zamachowca to ustalić, że cel funkcjonuje według stałego planu.

Polityka 31.2016 (3070) z dnia 26.07.2016; Świat; s. 54
Oryginalny tytuł tekstu: "Mordowane słowa"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Układ się rozpada. Spowiedź byłego doradcy Morawieckiego

Tomasz Krawczyk, były doradca Lecha Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego, o nadziejach i złudzeniach ludzi PiS.

Rafał Kalukin
03.12.2020